Jaką wybrać odzież ochronną do pracy w czasie deszczu?

 
Fachowcy, którzy pracują na co dzień na zewnątrz, muszą się liczyć z wieloma utrudnieniami. O wiele łatwiej wykonuje się zadania w czasie słonecznej pogody. Jednak kiedy nad głową zaczynają się kłębić deszczowe chmury, wtedy pojawia się pytanie: jaka odzież bhp sprawdzi się najlepiej podczas pracy w deszczu.

Odzież, która chroni przed deszczem i chłodem


Człowiek, który moknie w czasie deszczu, jest o wiele bardziej narażony na wychłodzenie organizmu. Dyskomfort, jaki powoduje przemoknięta do suchej nitki odzież, utrudnia wykonywanie zadań. To także pierwszy krok do poważnych przeziębień i związanych z tym nieobecności w pracy. Wybierając wodoodporne snickersworkwear, będziemy pewni, że nie zmokniemy i nie odczujemy przeszywającego chłodu.

Po pierwsze: kurtka z kapturem


Trudno sobie wyobrazić pracę w czasie deszczowej i wietrznej pogody bez kurtki z kapturem zasuwanej na zamek YKK. Latem i wiosną sprawdza się model z lżejszego, przewiewnego materiału, natomiast późną jesienią i zimą wybieramy wersję ocieplanąz dopinanym polarem. Wszystkie kurtki wykorzystywane do pracy fizycznej są wykonane z elastycznej tkaniny o gładkiej powierzchni. Daje to pracownikowi możliwość wykonywania swobodnych ruchów. Kaptur jest specjalnie wyprofilowany i regulowany. Nie opada na oczy i nie zsuwa się z głowy. Zapinane na rzepy pojemne kieszenie ochronią przed deszczem telefon, klucze i narzędzia potrzebne do pracy.

Przeciwdeszczowa kurtka zapewnia:


  • profesjonalną ochronę przed deszczem i wiatrem
  • bezcenny komfort pracy dzięki lekkiej, oddychającej i trwałej tkaninie
  • swobodę ruchów dzięki ergonomicznemu kapturowi oraz profilowanym rękawom
  • odpowiednie dopasowanie za pomocą wygodnych ściągaczy w pasie i w rękawach.

Po drugie: przeciwdeszczowe spodnie


Kurtka nie jest w stanie ochronić w całości pracownika przed deszczem. Dlatego projektanci dbający o komfort pracy w czasie niekorzystnych warunków pomyśleli o wodoodpornych spodniach. Zostały wykonane ze 100% poliestru, który daje gwarancję trwałości i nieprzemakalności materiału. Wygodny, ergonomiczny krój zapewnia pracownikom ogromną swobodę ruchów.

Wodoodporne spodnie mają wiele zalet:


  • idealnie chronią przed deszczem i wiatrem
  • wysokiej jakości oddychająca tkanina daje uczucie lekkości
  • skuteczna ochrona dzięki funkcjonalnym kieszeniom nakolannikowym.


Po trzecie: ochronne pokrowce na narzędzia

W pracy podczas deszczu należy odpowiednio zabezpieczyć narzędzia. Pomogą w tym wodoszczelny pokrowiec ochronny snickers i wodoodporna kabura na telefony typu smartphone. Tkanina typu Rip-Stop skutecznie zabezpiecza przedmioty przed deszczem, śniegiem lub kurzem. 100% poliester zapewnia długotrwałe użytkowanie pokrowca nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

Zalety ochronnych pokrowców na narzędzia:

  • skuteczna ochrona przed zamoknięciem i zabrudzeniem
  • trwałość i wytrzymałość materiału
  • wygodne użytkowanie.