Obuwie ochronne dla personelu medycznego

 

Ludzie pracujący w takich zawodach, jak lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki i pielęgniarze oraz technicy laboratoryjni większą część czasu w pracy spędzają w pozycji stojącej. Ciągły ruch przy pacjentach daje o sobie znać poprzez obolałe nogi i zmęczone stopy. Dlatego powstały specjalnie zaprojektowane artykuły bhp - wysokiej jakości obuwie ochronne dla personelu medycznego, które zapewnia cenny komfort i idealną amortyzację.

Obuwie ochronne do zadań specjalnych

Stopy lekarzy i pozostałych pracowników medycznych potrzebują odpowiednio dopasowanego obuwia ochronnego. Profesjonalne buty zapewnią nie tylko bezpieczeństwo, ale także tak cenną wygodę noszenia.

Rodzaje obuwia ochronnego dla personelu medycznego:

 • chodaki
 • sandały
 • klapki z odkrytymi palcami
 • klapki z zakrytymi palcami

Każdy ma swój typ ulubionego obuwia, w którym czuje się najlepiej. Dlatego pracownicy służby zdrowia mogą wybierać spośród wielu rodzajów butów ochronnych.

Chodaki cieszą się ciągle największą popularnością. Wykonane są z naturalnej skóry, co zapewnia komfort chodzenia. Dodatkową zaletą jest elastyczna i antypoślizgowa podeszwa, która skutecznie spełnia funkcję amortyzacyjną.

Chodaki medyczne

Sandały również mają swoich zwolenników. Są niezwykle wygodne, przewiewne i lekkie, co jest ogromną zaletą w przypadku pracy przez wiele godzin. Anatomiczna wewnętrzna podeszwa jest specjalnie wyprofilowana, dzięki czemu stopa jest stabilna. Wierzch ochronny wykonany jest ze skór naturalnych. Sandały są zapinane na klamerki lub rzepy.

Sandały medyczne

Klapki ochronne to komfortowe obuwie, które przeznaczone jest dla personelu medycznego pracującego w pomieszczeniach zamkniętych. Anatomiczna wkładka nie tylko przynosi ogromną ulgę w czasie wielogodzinnej pracy, ale przede wszystkim trzyma stabilnie stopę i nie pozwala jej się swobodnie przesuwać. Klapki mają antypoślizgową powierzchnię. Klapki występują w dwóch wersjach: z zakrytymi lub odkrytymi palcami.

Klapki medyczne

Obuwie ochronne dla personelu medycznego zapewnia:

 • bezpieczeństwo (antypoślizgowe podeszwy)
 • doskonałą amortyzację (minimalizuje nadwyrężanie kręgosłupa w czasie chodzenia i długiego stania w jednym miejscu)
 • komfortową przewiewność (oddychający materiał wewnętrznej wkładki)
 • idealne dopasowanie do stopy (anatomiczne wkłady typu fusbett)
 • szeroka tabela rozmiarów
 • trwałość (wysoka jakość materiału)
 • łatwe utrzymanie w czystości.

Anatomiczna wkładka i jej funkcje zdrowotne

Obuwie ochronne dla personelu medycznego jest wyposażone w wewnętrzną anatomiczną wkładkę. Pełni ona ogromnie ważną funkcję, którą doceniają najbardziej wymagający pracownicy służby zdrowia. Profesjonalna wkładka optymalnie amortyzuje wstrząsy w czasie chodzenia, a to zapewnia skuteczną ochronę kręgosłupa i stawów kolanowych. Trzyma stabilnie stopę i nie uciska.