Skuteczna i wygodna półmaska filtrująca

 

Półmaska filtrująca skutecznie i najprościej zabezpieczy Cię przed płynnymi lub stałymi aerozolami. Sprawdzi się w czasie wykonywania prac na budowie, w rolnictwie i przemyśle, a także w takich miejscach jak laboratoria i zakłady lecznicze. Jest to produkt, który powinien znaleźć się w każdym internetowym sklepie bhp.

Półmaska przeciwpyłowa zapewni bezpieczeństwo i komfort pracy

Półmaska filtrująca to sprawdzona ochrona. Została stworzona specjalnie dla ludzi, którzy muszą pracować w środowisku narażonym na działanie zanieczyszczonych płynnych lub stałych aerozoli.

Najważniejsze elementy półmaski  filtrującej:

  • Wewnętrzna wygodna wkładka wspomagająca szczelność półmaski
  • Elastyczne, bezuciskowetaśmy utrzymujące stabilnie maskę na twarzy
  • Zawór wydechowy odprowadzający nadmiar pary wodnej i dwutlenku węgla
  • Okrągły, doskonale wyprofilowany kształt dopasowujący się do każdego rodzaju twarzy

Ochronna półmaska skutecznie broni Twój układ oddechowy, nie pozwalając na przedostanie się do niego cząstek w postaci dymu, pyłu i mgły nie przekraczających stężenia 4xNDS lub 30xNDS.


Półmaska filtrująca i miejsca jej użytkowania

Trzy warstwy materiału filtracyjnego zapewniają skuteczną ochronę w pracy w takich branżach, jak:

  • Budownictwo
  • Ogrodnictwo
  • Rolnictwo
  • Farmacja
  • Przemysł spożywczy

Półmaska ma formę stożka, dzięki czemu doskonale dostosowuje się do kształtu twarzy. Wewnątrz niej znajduje się wygodna wkładka, która zapewnia szczelność oraz komfort noszenia nawet przez długie godziny pracy.

Zawór wydechowy w półmasce filtracyjnej i jego funkcje

Zawór znajduje się na zewnątrz, po środku maski. Pełni on bardzo ważną funkcję. Dzięki swojej specjalnej budowie daje możliwość systematycznego pozbywaniagromadzącej się w półmasce pary wodnej oraz dwutlenku węgla. Nie powoduje parowania gogli ochronnych. Zapewnia uczucie świeżości i cennego komfortu w pracy w trudnych warunkach.
Półmaska BHP

Co wpływa na komfort użytkowania ochronnej półmaski

Za stabilne i komfortowe utrzymanie maski na twarzy i nosie odpowiadają odpowiednio wyprofilowany kształt oraz elastyczne taśmy w postaci dwóch lub więcej gumek, a także metalowa klamra znajdująca się na wysokości nosa. W tej części półmaski filtrującej od strony wewnętrznej może znajdować się miękka poduszka z pianki, która nie pozwala na bolesny ucisk.